Błękitny Misty Harbor Cardigan

Chyba zostanę zawodową "odrabiaczką" swetrów DROPSa 😄

Tym razem padło na rozpinany Misty Harbor Cardigan.
Delikatny wiosenno-letni sweterek z ciekawym wzorem. Szczególnie spodobało mi się to przesunięcie wzorów z przodu i tyłu :)
Sam pomysł swetra wyszedł od mojej mamy, która pozazdrościła mi poprzednich zrobionych dla siebie.
Zrezygnowałyśmy jednak z włóczki moherowej, bo gryzie i mama za nią nie przepada. Z resztą ja też nie 😉
W pasmanterii internetowej pasart.pl znalazłam bawełnę merceryzowaną Begonia od YarnArt w kolorze 5351.
Tak wygląda z bliska:

Moje odczucia odnośnie robienia tą włóczką? Robi się przyjemnie, dość szybko, nie plącze się ani nie rozdwaja. Motki są całe, nie ma żadnych supełków. Także w 100% polecam :) Na początku miałam nieco kłopotów z jej utrzymaniem, bo dzianina nie trzymała się jeszcze dobrze, a jak to bawełna merceryzowana, jest dość śliska. Jednak to kwestia przyzwyczajenia :)

Odnośnie samego swetra, to standardowo coś musiałam pozmieniać 😄
S…

Szydełkowy królik


Dziś prezentuję szydełkowego królika 🐇

To jeden z moich pierwszych autorskich schematów. Spisałam go na małego króliczka robionego z kordonka.
Tamten trafił do wielkanocnego koszyka jeszcze w zeszłym roku. Ostatnio jednak przeglądałam swoje stare włóczki i odkryłam, że zostało mi sporo resztek różowej Belli z Red Heart. Tak powstała duża wersja królika :)

A tutaj tył:


Ogon zrobiłam tak jak się robi pompony, ale z o wiele mniejszej ilości włóczki. Wydaje mi się, że taki luźniejszy bardziej pasuje.
Cały królik ma 12 cm wysokości, nie powala może rozmiarem, ale jest naprawdę uroczy. Nie często sama doceniam swoje prace, więc jestem z niego podwójnie dumna :)

Teraz dłubię i wykańczam swoją pierwszą torbę szydełkową. Nie prezentuję jeszcze zdjęć, bo chcę ją najpierw wykończyć. Coś nie wyjdzie i będzie wstyd, że tak się chwaliłam, a tu klops :D

Komentarze