Błękitny Misty Harbor Cardigan

Chyba zostanę zawodową "odrabiaczką" swetrów DROPSa 😄

Tym razem padło na rozpinany Misty Harbor Cardigan.
Delikatny wiosenno-letni sweterek z ciekawym wzorem. Szczególnie spodobało mi się to przesunięcie wzorów z przodu i tyłu :)
Sam pomysł swetra wyszedł od mojej mamy, która pozazdrościła mi poprzednich zrobionych dla siebie.
Zrezygnowałyśmy jednak z włóczki moherowej, bo gryzie i mama za nią nie przepada. Z resztą ja też nie 😉
W pasmanterii internetowej pasart.pl znalazłam bawełnę merceryzowaną Begonia od YarnArt w kolorze 5351.
Tak wygląda z bliska:

Moje odczucia odnośnie robienia tą włóczką? Robi się przyjemnie, dość szybko, nie plącze się ani nie rozdwaja. Motki są całe, nie ma żadnych supełków. Także w 100% polecam :) Na początku miałam nieco kłopotów z jej utrzymaniem, bo dzianina nie trzymała się jeszcze dobrze, a jak to bawełna merceryzowana, jest dość śliska. Jednak to kwestia przyzwyczajenia :)

Odnośnie samego swetra, to standardowo coś musiałam pozmieniać 😄
S…

Majówka "z sercem"


Dziś już 2 maja, więc majówka na ostatniej prostej. Jakoś w tym roku nie jest mi szczególnie żal, że ten długi weekend się kończy. Co prawda tu gdzie jestem było (i póki co nadal jest) przeważnie słonecznie, ale wiatr zimny i nieprzyjemny. Dlatego na tegoroczną majówkę nawet nie próbowałam organizować sobie żadnego wyjazdu itp.

Zrobiłam to co miałam do zrobienia w pracy, a później zabrałam się do serduszek :)
Tym razem na specjalną okazję, dwie zakładki jak na zdjęciu powyżej. Mam nadzieję, że spodobają się ich przyszłej posiadaczce. Wiem, że bardzo lubi czytać, więc prezent na pewno będzie przydatny :)

Dopiero teraz, kiedy piszę tego posta i spoglądam na zdjęcie, zdałam sobie sprawę, że nawet udało mi się trafić pod patriotyczne barwy, w końcu mamy dzień flagi. Nie było to zamierzone działanie, ale cieszę się, że tak wyszło.

Dzisiaj nie będę Was zanudzać długim postem. Korzystajcie jeszcze z wolnego, o ile je macie i odpoczywajcie :)


Psst: skończyłam już ażurowy sweter :) Póki co nie mam go przy sobie, więc nie zrobię zdjęć, ale spodziewajcie się ich w najbliższym czasie.

Komentarze

Prześlij komentarz